SPEC LIN L5A-160090R AC DC ADAPTER 16V 0.9A POWER SUPPLY
  • Model: SPEC LIN L5A-160090R AC DC ADA
Add to Cart:
Condition: New - Works
Content: One Adapter only
Product Features:
Manufacturer: SPEC LIN
Model Number: L5A-160090R
Part Number: E192841
Input Voltage: 120V~, 0.3A, 60Hz
Output: 16Vdc 0.9A
Connector: round barrel
Pin / DC Plug Dimension: 2.1 x 5.5 x 10 mm (AxBxC)
approx.
A Inner diameter - 2.1mm
B Outer diameter - 5.5mm
C Length - 10 mm