Cincon TR45A48-01A03 AC ADAPTER 48VDC 1A -(+)- 2.1mm Used 100-24
  • Model: Cincon TR45A48-01A03 AC ADAPTE
Add to Cart:
Cincon TR45A48-01A03 AC ADAPTER 48VDC 1A -(+)- 2.1mm Used 100-240vac POWER SUPPLY Leitch
Condition: Used - Works - Excellent
Content: One Adapter only
Manufacture: LEITCH / Cincon Electronics Co. Ltd
Model: TR45A48-01A03
Input Voltage: 100-240VAC ~ 1.5A 50-60Hz
Output Voltage: DC 48V === 1A
Connector: Round Barrel - ---C--- +
Pin size: 2.1x5.5x10 mm approx. AxBxC