Replacement for 5V 2.5A AC-DC Adaptor Power Supply for Ring Stick Up Cam 3rd Gen MPN BI20-050300-ADB Type Power Adapter
  • Model: Replacement for 5V 2.5A AC-DC
Add to Cart:
Replacement for 5V 2.5A AC-DC Adaptor Power Supply for Ring Stick Up Cam 3rd Gen
MPN
BI20-050300-ADB
Type
Power Adapter
Max. Output Power
15W
Output Current
3A
Manufacturer Warranty
1 year
Model
BI20-050300-ADB
To Fit
3.5mm x 1.3mm
Amperage Rating (Amps)
3A = Perfect for 3A and below
Output Voltage
5.0V
Compatible Brand
DIXIETREE
Voltage
5V
Top Quality Brand New UK Mains AC-DC Switching Adaptor Power Supply.
The Technical Specifications are as follows -
Input : 100-240v ac 50/60Hz
Output: DC 5V - 3.0A
(Perfect replacement for 3.0A, 2.5A, 2.0A,1.75A,1.5A,1.0A,0.75A,0.5A as amperage isn't forced)