Replacement for 24V 400mA AC-DC Adaptor Power Supply for Epiphone Amp LK-D240040 Type Power Adapter Compatible Brand Un
  • Model: Replacement for 24V 400mA AC-D
Add to Cart:
Replacement for 24V 400mA AC-DC Adaptor Power Supply for Epiphone Amp LK-D240040
Type
Power Adapter
Compatible Brand
Universal
Voltage
24V
Compatible Model
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
Model
24V3ACDM
Output Voltage
24.0V
To Fit
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
Output Current
3A
Manufacturer Warranty
1 year
Amperage Rating (Amps)
3A = Perfect for 3A and below
Max. Output Power
72W
Bundled Items
Power Cable