PHIHONG PSA15W-180 AC ADAPTER 18VDC 0.8A SWITCHING POWER SUPPLY
  • Model: PHIHONG PSA15W-180 AC ADAPTER
Add to Cart:
PHIHONG PSA15W-180 AC ADAPTER 18V DC 0.8A (800mA) SWITCHING ITE POWER SUPPLY
Condition: New - Like New- Excellent
Content: One Adapter only
Model: PSA15W-180
Manufacturer: PHIHONG
Part No.: E127643
Input: 100-240VAC ~ 0.4A, 50-60Hz (worldwide use)
AC Outlet: 2-prong
Output: DC 18V === 0.8A- ---C---
Connecter Type: Straight Round Barrel
Connecter size / DC Plug dimensions: 2.5 x 5.5 x 10 mm (AxBxC)
A Inner diameter - 2.5mm
B Outer diameter - 5.5mm
C Length - 10 mm
Internal Diameter: 2.5mm approx.
External Diameter: 5.5mm approx.
Length: 10mm approx.