MICROSOFT AD-20312L AC ADAPTER 203W 12VDC 16.5A 5V Dual Voltage
  • Model: MICROSOFT AD-20312L AC ADAPTER
Add to Cart:
MICROSOFT AD-20312L AC ADAPTER 203W 12VDC 16.5A 5V Dual Voltage Switching POWER SUPPLY FOR XBOX 360
GENUINE Original MICROSOFT PART
Condition: New
Content: One Adapter only
Manufacturer: MICROSOFT
Model Number: AD-20312L
Part Number: X808161-004
Vendor: LR56612
Rev. 1.0
Input Voltage: AC 100-127V ~47-63Hz 4.8A
Output:
DC 12V 16.5A
5Vsb 1A
203W
Connector: 19 x 20 x 21 mm Square 8-Pin Connector
Dimension: 21.2 x 7.8 x 5.7 cm approx.
Weight: 1.04 kgrams approx.
Compatible with: Xbox 360 Game console xbox360
Determination:
For X Box 360 MostelyFour kind of Power supplies are in use.
Please see slight differences in the connector configuration here
Understand your desire before buying.
See What LED Indicator is telling us: If
Green = Power is good
Orange = Standby
Red = Faulty (Alarm)
Country Region Voltage:
Australia and New Zealand Australia: 240VAC @ 50Hz
Canada: 120VAC @ 60Hz
Chile: 220VAC @ 50Hz
Colombia: 120VAC @ 60Hz
Country or region Voltage
Europe (Austria, Belgium, France, Germany, Greece, Netherlands, Portugal, Spain) 230VAC @ 50Hz
Hong Kong: 220VAC @ 50Hz, fitted with a 10-amp fuse
India 230V @ 50Hz, fitted with a 15-amp fuse
Ireland 230VAC @ 50Hz, fitted with a 10-amp fuse
Italy 230V @ 50Hz
Japan 100VAC @ 50Hz (E) or 100V @ 60Hz (W)
Korea 220VAC @ 60Hz
Mexico: 127VAC @ 60Hz
New Zealand: 230VAC @ 50Hz
Nordic (Sweden, Finland, Norway, Denmark). 230VAC @ 50Hz
Pakistan 220VAC
Singapore: 230VAC @ 50Hz, fitted with a 10-amp fuse
South Africa 230VAC @ 50Hz, fitted with a 15-amp fuse
Switzerland 230VAC @ 50Hz
Taiwan 110VAC @ 60Hz
United Arab Emirates: 220VAC
United Kingdom 230VAC @ 50Hz, fitted with a 10-amp fuse
United States: 120V @ 60Hz