Logitech GAD-SLU-240A8 AC adapter 24Vdc 0.75A -( )- 190057-1001
  • Model: Logitech GAD-SLU-240A8 AC adap
Add to Cart:
Logitech GAD-SLU-240A8 AC adapter 24Vdc 0.75A-( )- 190057-1001 Power Supply for Logitech Driving Force Steering Wheel PS2 center positive barrel adaptor, 2-prong wall plug design Does not require detachable power cord.
CONDITION: New - Excellent - Working
CONTENT: ONE Adapter ONLY
TESTED WITH: Load / Multimeter
Manufacturer: Logitech
Model: GAD-SLU-240A8
P/N.: 190057-1001
INPUT: 100V-120V ~0.4A 50/60 Hz
OUTPUT: 24V DC 0.75A -( )-
Connector: Round Barrel
Connector size: 2x5.5x12mm approx.
Dimension: 85 x 58 x 35 mm approx. (Not including protruding parts)