Genuine 240W 19.5V 12.3A GA240PE1-00 PA-9E for Dell Alienware X51 R2 Laptop Slim Compatible Brand For Dell Bundled Item
  • Model: Genuine 240W 19.5V 12.3A GA240
Add to Cart:
Genuine 240W 19.5V 12.3A GA240PE1-00 PA-9E for Dell Alienware X51 R2 Laptop Slim
Compatible Brand
For Dell
Bundled Items
Power Cable
Color
Black
Output Current
12.3A
Max. Output Power
240W
Compatible Model
for Dell Alienware X51 R2 Gaming Laptop.
MPN
GA240PE1-00 PA-9E Family 0FHKD4 REV:A03
Compatible Product Line
for Dell Alienware X51 R2 Gaming Notebook
Brand
Delta
Type
AC/DC Adapter
Manufacturer Warranty
1 Year
Voltage
19.5V
Model
Country/Region of Manufacture
China
Please Note: There is no original packaging, just our own packaging.
Specification:
■ AC Input: AC 100V - 240V 50-60Hz 3.5A(for worldwide use)
■ DC Output: 19.5V--12.3A, 240W
■ Condition: 100% Genuine Original Slim OEM
■Outlet: 3 Prong
■Connector size: 7.4mm*5.0mm With Pin inside(ref to the picture)