D-Link AMS1-0501200FU AC Adapter 5VDC 1.2A for Camera ROUTER
  • Model: D-Link AMS1-0501200FU AC Adapt
Add to Cart:
D-Link AMS1-0501200FU AC Adapter 5VDC 1.2A Genuine Switching ITE Power Supply
for Camera Router
Condition: Like New - New ( Basicly New but looks New as shelved open pack)
Content: One Adapter only
Manufacturer: Global Yeou Diann Electric industrial co. / Dlink / Jentec Technology / I.T.E.
Model:AMS1-0501200FU
Compatible Model No.: AMS1-0501200FT
Certifcation PART # E141650
Input Characteristics
Voltage 100 ~ 240Vac 50-60Hz. 0.2A 15VA
Frequency 50 to 60Hz
Output Voltage: DC 5V 1.2A- ---C---
Output Current: 1200mA
Connector Type: 90 Degree right angle round barrel
Pin Dimension: 2.1 x5.5 x 9.5 mm