3A Wall Charger Power Adapter for Ematic EWT116BL EWT116WH 11.6" 2in1 Laptop Country/Region of Manufacture Taiwan Compa
  • Model: 3A Wall Charger Power Adapter
Add to Cart:
3A Wall Charger Power Adapter for Ematic EWT116BL EWT116WH 11.6" 2in1 Laptop
Country/Region of Manufacture
Taiwan
Compatible Brand
Ematic
Material
PVC
Compatible Screen Size
11.6 in
Type
Wall Charger
Features
Compact, Heavy Duty
Compatible Model
EWT116
Color
Black
MPN
Does Not Apply
Cable Length
6.5 ft
for
Ematic Laptop
Key Features
Heavy duty double insulated cable
High output extra power, rapid charger
Quality replacement for OEM pin adapter
Long power cable
LED power status indicator
FCC RoHS certified
Compact form factor design
Overheat circuit protection
30 days money back, one year replacement warranty .
Specification
100~240V input