24V AC-AC ADAPTOR 1A 24VAC 1000mA POWER SUPPLY TRANSFORMER for MHB-24001000 Type Power Adapter Max. Output Power 24VA V
  • Model: 24V AC-AC ADAPTOR 1A 24VAC 100
Add to Cart:
24V AC-AC ADAPTOR 1A 24VAC 1000mA POWER SUPPLY TRANSFORMER for MHB-24001000
Type
Power Adapter
Max. Output Power
24VA
Voltage
24V
Output Current
1A
Manufacturer Warranty
1 year
Model
24VACAC
To Fit
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
Amperage Rating (Amps)
1000MA
Output Voltage
24.0V
Compatible Model
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
this Brand New Mains Linear AC-AC Adaptor Power Supply for your Item as listed in the Title.
The Technical Specifications are as follows -
Input: 230-240V 50Hz
Output: 24Vac 1000mA (perfect for 1000mA and below)
24VA
UK Plug
CE Certified
BS EN61558 Certified
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm Connector
(inner spring closes to 2.1mm and opens to 2.5mm)