YHi 898-1015-U12 AC ADAPTER 12VDC 1250mA 10mm 4 Pin DIN SCANJET
  • Model: YHi 898-1015-U12 AC ADAPTER 12
Add to Cart:
YHi 898-1015-U12 AC ADAPTER 12V DC 1250mA 10mm 4Pin 110V for North america and Japan AC POWER SUPPLY for HP ScanJet 5470C Scanner HEWLETT PACKARD I.T.E
Condition : New - Excellent
Content : One Adapter only Nothing else.
Please note:
* Item will be back order can take 15 days more to reach to you.
* HP ScanJet has 3 connector type, 5.5mm(0.22inch) 9mm 4pin and 10mm(0.39inch) 4pin. The item you are ordering is 10mm(0.39inch) 4pin connector type. Make sure you have chosen the right one for your device.
Type : AC ADAPTER / POWER SUPPLY
Brand / Manuf. : YHI for HP (HEWLETT PACKARD)
Model # : 898-1015-U12
P/N. / Ref. : HP, Bestec BPA-201S-12
3902A591
898-1015-U12
898-1015-U12
YC-1015-U12
Input Voltage : 100-120V~60Hz, 600mA
Output Voltage : 12V DC(: :)
Output Ampere : 1250mA ( 1.25A )
Connector : 10mm(0.39inch) 4pin
Remarks : Model YHi 898-1015-U12S 12.0V 1.25A AC Adapter for ScanJet has 2 connector type, 5.5mm(0.22inch) and 10mm
(0.39 inch) 4pin.
The item you are ordering is a 10mm(0.39 inch) connector type.
Make sure you have chosen the right one for your device.
Compatibility and To Use With : YHI 898-1015-U12 AC Adapter 12VDC 1250mA 10mm 4-pin For