TOTAL POWER A12-160-01 AC ADAPTER 18VAC 1000mA 30W POWER SUPPLY
  • Model: TOTAL POWER A12-160-01 AC ADAP
Add to Cart:
TOTAL POWER A12-160-01 AC ADAPTER 18VAC 1000mA 30W POWER SUPPLYNEW!!
Condition: Brand New - works - Excellent
Contents: One Adapter Only
TYPE: Indoor Wallmount Direct Plug in Class 2 Transformer
Manufacturer: TOTAL POWER International Inc.
Model: A12-160-01 , (SCOTT A12-160-01)
NCR P/N.: 006-9801779 , Certification: E97199
INPUT: 120 ~ VAC 60Hz 26Watts
OUTPUT: 18VAC 1A (1000mA) (~) ---C--- (~)
Connector/Pin Type: Streight Round Barrel
Pin Size:2.5 x 5.5 x 12 mm (IDxODxL) (AxBxC)