Sincho SW34-1202A02 AC SWITCHING ADAPTER 5VDC 12VDC 2A 5Pin POW
  • Model: Sincho SW34-1202A02 AC SWITCH
QuantityDiscount Price
 Sold Out
Sincho SW34-1202A02 AC SWITCHING ADAPTER 5VDC 12VDC2A 5Pin POWER SUPPLY for External HDD Enclosure ACS-300, DYNEX 3.5" Hard Drive External Enclosure, Seagate 7200.10 & More
Condition: NEW - Excellent - Like New
Content: One Adapter only
Input:
100-240V~ 50-60Hz, 1.2A
100-240V, 70-99.6VA, 50-60Hz
Output:
5V ===2.0A
12V === 2.0A
Connector: 5Pin Mini Din
Features :
High efficiency switching power Supply
Low ripple & noise
Output rail Over Voltage Protection OVP
Output rail Over Current Protection
Output rail Over Temperature Protection
Short Circuit protection on all output
100% burn-in under high ambient temperature
MTBF : 50K hours at 25C ambient
Line input fuse protection
Electrical Specifications : Safety Agency Approvals :
Mechanical / Environmental :
Temperature range :
operation 0°C~ 40C
storage -20°C~ 65C
Hold-up time : 5ms minimum
Humidity : 20~85% RH
Efficiency : 65% minimum at Full load output