Samsung AC Adapter - 19 Volts - 59 Watts - 3.11 Amperes - 6.5 mm - BN44-01014A Compatible Brand For Samsung Brand Samsu
  • Model: Samsung AC Adapter - 19 Volts
Add to Cart:
Samsung AC Adapter - 19 Volts - 59 Watts - 3.11 Amperes - 6.5 mm - BN44-01014A
Compatible Brand
For Samsung
Brand
Samsung
Type
AC/DC Adapter
Manufacturer Warranty
1 Year
Custom Bundle
No
Color
Black
MPN
BN44-01014A
Country/Region of Manufacture
China
Output Voltage
19 V
INPUT: 100-240V 50-60Hz (for worldwide use)
OUTPUT: 19V 3.11A, 59W
Connecter size: 6.5mm×4.4 mm, with central pin inside