Replacement for KPTEC K06S120035B 12V 0.35A AC-DC Adaptor Power Supply Type Power Adapter Max. Output Power 6W Output V
  • Model: Replacement for KPTEC K06S1200
Add to Cart:
Replacement for KPTEC K06S120035B 12V 0.35A AC-DC Adaptor Power Supply
Type
Power Adapter
Max. Output Power
6W
Output Voltage(s)
12V
Output Current
0.5A
Manufacturer Warranty
1 year
Model
12V0.5ADM
To Fit
5.5mm x 2.1mm
Amperage Rating (Amps)
500mA
Output Voltage
12.0V
12.0V 500mA (perfect for 500mA and below as amperage isn't forced. You get a higher quality adaptor and it will last much longer)
CE Certified
CULUS Cerfitied
Top Quality Product.
Connector Size is 5.5mm x 2.1mm