Replacement for 24V 2.5A AC Adapter model CYSE65-240250 4 Pin Power Supply PSU Voltage 24V Output Current 3A Bundl
  • Model: Replacement for 24V 2.5A AC Ad
Add to Cart:
Replacement for 24V 2.5A AC Adapter model CYSE65-240250 4 Pin Power Supply PSU
Voltage
24V
Output Current
3A
Bundled Items
Power Cable
EAN
Type
Power Adapter
Max. Output Power
72W
Manufacturer Warranty
1 year
Model
24V3ACDM
To Fit
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
Amperage Rating (Amps)
3A = Perfect for 3A and below
Output Voltage
24.0V
Top Quality Desktop AC-DC Switching Adaptor Power Supply.
The Technical Specifications are as follows -
Output: DC 24V - 3.0A (perfect for 3A or below)
Comes complete with the UK Lead.
Also comes with the Special Extension which has the 4 Pin Din Connector with the Positive on the Top 2 Pins.