Replacement for 24V 2.15A DA-52B24 PS60A-24C PS60A-24B AC Adapter for Star SP298 Bundled Items Power Cable EAN 50594243
  • Model: Replacement for 24V 2.15A DA-5
Add to Cart:
Replacement for 24V 2.15A DA-52B24 PS60A-24C PS60A-24B AC Adapter for Star SP298
Bundled Items
Power Cable
EAN
Type
Power Adapter
Max. Output Power
48W
Output Current
2A
Amperage Rating (Amps)
2A = Perfect for 2A and below
Output Voltage
24.0V
Manufacturer Warranty
1 year
This 24V 2.7A AC-DC Adaptor has a 3 Pin Connector which is exactly the same as your original.
These Adaptors are specially made for us and are very high quality and have full CE Certification.
THE CLOVER UK PLUG LEAD IS INCLUDED.
(24V 2.7A is perfect for 2.7A and below including 1.2A as amperage isnt forced)