Philips AY4130/05 DVD Player Switching Adapter 12V 2A 4mm 1.7mm DC Plug EU Output Voltage(s): 12V MPN: Q1-12VGMEU-65
  • Model: Philips AY4130/05 DVD Player S
Add to Cart:
Philips AY4130/05 DVD Player Switching Adapter 12V 2A 4mm 1.7mm DC Plug EU
Output Voltage(s): 12V MPN:
Q1-12VGMEU-65!
Output Current: 2A EAN:
Manufacturer warranty: 1 year Type: Switching Adaptor
To Fit: 4mm x 1.7mm Compatible Model: 12VGMEU
Amperage Rating (Amps): 2A = Perfect for 2A and below Max. Output Power: 24W
Output Voltage: 12.0V
The Technical Specifications are as follows -
EUROPEAN PLUG
Input: 100V - 240V (Can be used in all countries)
Output: 12V - 2.0A (Capable of 2.0A or any amperage lower)