Original Shark 13.3V 0.75A AC/DC Adapter for Shark ID DK12-133075A-U DK12-133075AU DK12-133075-AU DK12133075AU Dongguan
  • Model: Original Shark 13.3V 0.75A AC/
Add to Cart:
Original Shark 13.3V 0.75A AC/DC Adapter for Shark ID DK12-133075A-U DK12-133075AU DK12-133075-AU DK12133075AU Dongguan Dongkun E-TEK ZD012S133075USD Vacuum 13.3VDC 750mA Power Supply Battery Charger
Connectivity Technology DC Barrel
Connector Type Proprietary
Compatible Devices Vacuum Cleaners
Compatible Phone Models Shark ID, Dongguan Dongkun
Included Components AC/DC Adapter, AC Power Cord
Special Feature AC Power Cord Included
Input Voltage 120 Volts (AC)
Mounting Type Wall Mount
Amperage 0.75 Amps
See less
About this item
[UL Listed] Original OEM Genuine Shark 13.3V 0.75A AC / DC Adapter Compatible with Shark ID DK12-133075A-U DK12-133075AU DK12-133075-AU DK12133075AU Dongguan Dongkun Power Technology Co. Ltd 13.3VDC 750mA DC13.3V 0.75 A 13.3 V 13.3 VDC Switching Class 2 Power Supply Cord Cable PS Wall Home Battery Charger Mains PSU (w/ Barrel Round Plug Tip)
[UL Listed] Original OEM Genuine Shark 13.3V 0.75A Shark DK12-133075A-U DK12-133075AU DK12-133075-AU DK12133075AU Dongguan Dongkun Power Technology Power Supply (w/ Barrel Round Plug Tip)