Original Asus ADP-280BB 20V 14A 280W AC Power Adapter ROG 6mmx3.7mm Compatible Brand: For ASUS Type: Power Adapter M
  • Model: Original Asus ADP-280BB 20V 14
Add to Cart:
Original Asus ADP-280BB 20V 14A 280W AC Power Adapter ROG 6mmx3.7mm
Compatible Brand:
For ASUS
Type:
Power Adapter
Max. Output Power:
280 W
Output Voltage(s):
20 V
MPN:
ADP-280BB
Brand:
ASUS
Output Current:
14 A
Voltage:
20 V
EAN:
ASUS ADP-280BB (Republic of Gamers) 6 mm x 3,7 mm
NOTE THAT the power cord is NOT included in the package
Specs
DC Output 20 V, 14 A, 280 W
AC Input 120-240 V, 50-60 Hz
Power 280 W