OEM Chicony 19.5V14.36A A21-280P1A REV:02 For ACER 280W 5.5*1.7mm Adapter Laptop Compatible Brand For Acer Bundled Item
  • Model: OEM Chicony 19.5V14.36A A21-28
Add to Cart:
OEM Chicony 19.5V14.36A A21-280P1A REV:02 For ACER 280W 5.5*1.7mm Adapter Laptop
Compatible Brand
For Acer
Bundled Items
Power Cable
Color
Black
Output Current
14.36A
Max. Output Power
280.0W
Compatible Model
For ACER 280W 5.5*1.7mm Gaming Laptop
MPN
A21-280P1A UP/N:A280A010P REV:02
Compatible Product Line
Brand
Chicony
Type
AC/DC Adapter
Manufacturer Warranty
1 Year
Voltage
19.5V
Model
A21-280P1A UP/N:A280A010P REV:02 KP2800H00132200C48PH02
Country/Region of Manufacture
China
UPC
Does not apply
Features:
■Input: AC 100V - 240V 4.0A 50-60Hz(for worldwide use)
■Output: 19.5V 14.36A 280.0W
■Connector size: 5.5mm*1.7mm No Pin inside(REF TO THE PICTURE) Please Note:Not 5.5mm*2.5mm
■Color: Black
■Condition: OEM 100% Original Genuine Slim