KU2B-120-0300D AC ADAPTER 12VDC 300mA -o #9632; POWER SUPPLY C
  • Model: KU2B-120-0300D AC ADAPTER 12VD
Add to Cart:
Kings KU2B-120-0300D AC ADAPTER 12V DC 300mA - o ■ 2pin 120Vac New POWER SUPPLY Battery Charger
Condition: New - Works
Content: One Adapter only
Class 2 Power Supply Transformer
Manufacturer: Kings
Model Number: KU2B-120-0300D
Certification / Part Number: E183205
Input Voltage: 120VAC ~ 60Hz 7W
Output: DC 12V === 300mA
Connector: 2 pin Molex Standard Female Tamiya Connector
o■ (round -ve, square ve)
Connector size 4x910 mm approx
Dimension: 6 x 4.5 x 3.5 cm approx.
Weight: 170 grams..
Compatible with: Charger for 9.6V rechargeable battery pack
12V Tenergy 300mA Charger for 6.0V - 9.6V Batteries with Standard Female Tamiya Connector (Charger Side)