HEROLCHI HEC-200SR-T ATX Desk Top 200W POWER SUPPLY
  • Model: HEROLCHI HEC-200SR-T ATX Desk
Add to Cart:
HEROLCHI HEC-200SR-T ATX Desktop 200W POWER SUPPLY for v30 bookpc p4 case.
Condition: New - Excellent
Content: One Power Supply Only
Compatible P/N.: HEC-200SR-T, HEC-200SR-AT
Input: 115/230Vac ~ 4/2A 47-63Hz
Output: 3.3V===16.7A 5V===12A 12V===10A -12V===0.3A 5Vsb===1.5A
Connectors: 1 ATX Power 20Pin, 3 Peripheral 4Pin, 1 Floppy 4Pin, 1 ATX Pin
Flex ATX12V 200W power supplywith five output unit with remote on/off, ball-bearing fan, UL and CSA approvals. 5V Standby line sources up to 2.0A of current. Long and thin size (190Lx81.4Wx42H mm) with side mounted 60mm ball bearing fan.
Replacement for HEC-200SR-T and HEC-200SR-AT. Manufacturer p/n FSP200-50PS.
Power: 200W
Compatible: Hec-200sr-t/at
Outlet: 3-prong
This power unit has (1) 20 pin ATX connector, (1) ATX12V connector, (3) peripheral power connectors, and (1) floppy drive connector
☆Hec 200 watt flex power supply
with sleeve bearing fan
Dimension width: 81mm(3.2), Length: 190mm(7.5), Height: 44mm(1.75).
☆ Manufacturer: Fortron/Source
☆ Model: FSP200-50PS
☆ Type: flexATX12V
☆ Dimensions: 190L x 81.4W x 42H mm (7.5" x 3.2" x 1.7")
☆ Safety: UL, CSA, TUV, NEMKO, CB, CE
☆ Efficiency: 70% minimum
☆ Reliability: > 100K hours with all outputs at maximum load, ambient temperature of 25C
☆ AC Input: 115/230VAC, 5/3A, 47-63HZ
☆ DC Outputs (Amps Max/Min): 3.3V (10/0.2A), 5V (20/1.0A), 12V (12/0.2A), -12V (0.3/0.0A), 5VSB (2.0/0.0A)
☆ DC Notes: (1) 3.3V and 5V total output not to exceed 100W, (2) 3.3V, 5V, 12V total output not to exceed 186.5W