Genuine 19.5V 11.8A 230.1W Chicony A17-230P1A A230A033P Power Supply AC Adapter Compatible with Delta ADP-230JB D ACER 2
  • Model: Genuine 19.5V 11.8A 230.1W Chi
Add to Cart:
Genuine 19.5V 11.8A 230.1W Chicony A17-230P1A A230A033P Power Supply AC Adapter Compatible with Delta ADP-230JB D ACER 230W Laptop Charger, AD065G2Uz
Connector Type Proprietary
Compatible Devices Laptops
Compatible Phone Models Universally compatible with laptops using the same charger as Acer 230W laptops
Included Components 1 x Power Adapter
Input Voltage 240 Volts
Amperage 11.8 Amps
Wattage 230 watts
Number of Items 1
Output Current 11.8 Amps
See less
About this item
Part Number : A17-230P1A
Item Type : Power Adapter
Plug Type : EU/US/UK/AU
Package : Yes
Model Number : A17-230P1A
Genuine 19.5V 11.8A 230.1W Chicony A17-230P1A A230A033P Power Supply AC Adapter compatible with DELTA ADP-230JB D ACER 230W Laptop Charger Compatible Brand : For Acer Input: 100-240V 50-60Hz Adapter Output Voltage: 19.5V Adapter Output Current: 11.8A Adapter Power: 230.1W Adapter Plug Size: 5.5 x 1.7mm