FSP Group FSP300-60GLS 9PA300A356 300W SATA Power Supply
  • Model: FSP Group FSP300-60GLS 9PA300A
Add to Cart:
FSP Group FSP300-60GLS 9PA300A356 300W SATA Power Supply With Noise Killer Active PFC RoHS ARE/ok HI-POT/ok Full Range
Condition: New - Like New - Pulled from working enviroment
Content: One Power Supply unit only
Model: FSP300-60GLS
InPut Voltage: Use world wide with on/off switch
100-240VAC ~ 50/60Hz. 4A-2A
OutPut Votage:
P.G Signal = Gray
Ground = Black
12v1 === 8.0A
12v2 === 16.0A
-12v === 0.5A
5v === 18.0A
5vsb=== 2A
3.3v ===20.0A
Single Fan 9 cm
Connectors:
20 4Pins Main Power: 1 1
12V 4pins atx CPU : 1
6 Pins Auxilary:1
HDD Power :3
FDD Power :1
SATA : 2
Dimension: W 12.5 x D 10 x H 6.5cm
Weight:950 g
To Use With:
FSP FSP300-60GLS Micro ATX Power Supply Replacement for Delta DPS-145PB-117 B, Enhance ENP-2725H, Enlight EN-8201931A1, Gateway 6500329, 6500361, 6500401, 6500451, 6500495, 6500505, 6500506, 6500507, 6500527, 6500125, HP Pavilion 531W, Newton NPS-90AB-1 B, NPS-90-2A, LP6100A, TTGI TT-250MS, Sparkle, PowerMan, FSP300-60GNV, 6500510.
Computer Micro ATX Power Supply 300 Watts. FSP Group FSP300-60GLS(80). Complied with Intel ATX 2.03V ATX12V 1.1V Pentium 4, P4 and AMD Athlon etc.