Finecom 1702300 AC DC ADAPTER 17V 2.3A AMDD-30170-230A Replaceme
  • Model: Finecom 1702300 AC DC ADAPTER
Add to Cart:
Finecom 1702300 AC ADAPTER 17V DC 2.3A Replacement for AMDD-30170-230A Compatible with Apple iPod Speaker Altec Lansing im7 Switching Power Supply for i-deck by Monitor Audio
Condition: New
Content: One adapter as seen in picture only
DESCRIPTION: Also Compatible With Some other brands and models.
Type: AC DC Adapter / POWER SUPPLY
Brand / Manuf.: Finecom / ITE
Compatible Model #: I.T.E ( ITE )Altec Lansing AMDD-30170-230A
Input Voltage: 100V~ 240V 50/60Hz
Output Voltage: 17V - 2300mA (-)---C---( )
Output Ampere: 2.3A
Connector: Round Barrel
Pin Size: 2.1 x 5.5 x 11 mm approx. (AxBxC)