Fairway VE15B-120 AC ADAPTER 12VDC 1.5A -( ) 2x5.5mm 90 Used 10
  • Model: Fairway VE15B-120 AC ADAPTER 1
Add to Cart:
Fairway VE15B-120 AC ADAPTER 12VDC 1.5A -( ) 2x5.5mm 90 New 10
Fairway VE15B-120 AC ADAPTER 12VDC 1.5A -( ) 2x5.5mm 90 New 100-240vac Desktop POWER SUPPLY Plug Adaptor
Condition: New - Excellent - Working
Content: One Adapter only
Manufacturer / Brand/ Make: Fairway Electronic Co Ltd
Model / SKU: VE15B-120 , VE15B120
Part Number: 094-0180-000, 094-0239-000
cULus E199447 49EK
Input: 100 ~ 120VAC 50/60Hz 1.0A
Output: 12V DC === 1.5A - ---C---
Connector: 90 Degree right angle round barrel
■ Pin Size Dimensions :2.1 x5.5 x9.2 mm approx. (AxBxC)
A Inner diameter - 2.1mm
B Outer diameter - 5.5mm
C Length -9.2mm
■ Dimensions:8.4 x 5.4 x 2.6 cmapprox. (3 1/4" x 2 1/8" x 1" )