EOS VLT60-1003 Bare PCB Proprietary Power Supply 24VDC 2.5A In
  • Model: EOS VLT60-1003 Bare PCB Propri
QuantityDiscount Price
 Sold Out
EOS VLT60-1003 Bare PCB Proprietary Power Supply 24VDC 2.5A Internal 60Watts PSU
Condition: New - Excellent working - Pulled from working environment
Content: One Power Supply unit only
Please Note : This item present here for USA & Canada.
Model: VLT60-1003 , VLT601003 , LFVLT601003
Build Code / P/N.: E01-A-H602
Red Rocket Made in India
MAX. Convection OUTPUT POWER: 60W
■ ■AC INPUT:
100-120V ~ 1.4A 50/60Hz. (47 - 63 Hz. )
200-240VAC ~ 1.4A 50/60Hz. (47 - 63 Hz. )
DC OUTPUT: J2 Connector 6Pins Main Power: 1 ■ ■ ■ ■ ■ ■
Pin 1, 2 = 24V === 2.5A