DVE DSA-0151D-12 AC ADAPTER 12V DC 1.5A 770345-01
  • Model: DVE DSA-0151D-12 AC ADAPTER 12
Add to Cart:
CONDITON: NEW - WORKING
CONTENT:ONE ADAPTER ONLY
Model: DSA-0151D-12
Compatible P/N.: 770345-01 , 3892B178
INPUT: World wide use
AC100-125V 50/60Hz 30VA
100-240V~ 0.4A 47/63Hz.
OUTPUT: DC 12V / 1.5A - ---C---
Connector: Straight Round Barrel
Connector Size: 2.5 x 5.5 x 9.6 cm (AxBxC)
A Inner diameter - 2.5mm
B Outer diameter - 5.5mm
C Length - 9mm
Universal 90 to 264V ac inputs (47 to 63Hz)
Overload and short circuit protection
Single, regulated voltage outputs
2% line regulation
High efficiency (65%)
UL, CSA, TUV, CE approved
18W AC/DC Switch Mode Power Supply