DELL DA65NS3-00 AC ADAPTER 19.5V DC 3.34AA POWER SUPPLY
  • Model: DELL DA65NS3-00 AC ADAPTER 19.
Add to Cart:
DELL DA65NS3-00 AC ADAPTER 19.5V DC 3.34AA POWER SUPPLY FOR NOTEBOOK LAPTOPS
Condition: New - Excellent - Working
Content: One ADAPTER only
Please Note: Serial no or Barcode no could be difernet then shown here but item will be same.
Manufacture: DELL
MODEL: DA65NS3-00
Compatible: PA 12
Input: AC 100-240V ~ 1.5A 50-60Hz
DC 11-16V === 8A
Output: 19.5V 3.3A - ---C---
CONNECTOR: Round Barrel with pin inside (NC)
Pin Dimension: 5 x 7.2 x 12.4 mm approx.
Auto / Car Adapter'sside Jack 2.5 x 5.5 mm approx.
Dimension: 12.5 x 6.5 x 1.5 cm approx. (LxWxH)
Weight: 258 g. approx.
Compatible with: For Notebook Laptops
Vostro Notebooks 1000, 1310, 1400, 1500, 1510, 1700, 1710
Precision / XPS Notebooks M1210, M2300, M2400, M4300, M65
Studio Notebooks Studio 15, 1535
Power Input 100-240 Volts AC ~ 1.5A, 50/60 Hz
Power Output 19.5 Volts at 3.34 Amps
Power Consumption 65W