DC 29.6V AC Adapter Compatible with rbd RT24-296005 RT24296005 Recliner DC29.6V 0.5A 29.6VDC AC/DC Switching Power Suppl
  • Model: DC 29.6V AC Adapter Compatible
Add to Cart:
DC 29.6V AC Adapter Compatible with rbd RT24-296005 RT24296005 Recliner DC29.6V 0.5A 29.6VDC AC/DC Switching Power Supply Cord Cable Battery Charger PSU (Barrel Round. NOT 2-Prong Connector)
Connectivity Technology Barrel Connector
Connector Type Barrel Connector
Compatible Devices rbd RT24-296005, RT24296005
Compatible Phone Models rbd RT24-296005, RT24296005
Included Components AC Power Cord
Special Feature Short Circuit Protection
Color Black
Input Voltage 120 Volts (AC)
Mounting Type Wall Mount
See less
About this item
New Global 29.6V AC / DC Adapter Compatible with rbd RT24-296005 RT24296005 Recliner Power Reclining 29.6VDC 0.5A DC29.6V 500mA 29.6 V 29.6 VDC 0.5 A 29.6 Volts AC/DC Switching Power Supply Cord Cable PS Battery Charger Mains PSU