DC 19V Power Cord for LG Monitor 19" 20" 22" 23" 24" 27" 29" 32" 34", for LG Monitor PS236V, 24MP48HQ-P, IPS236-PN, E275
  • Model: DC 19V Power Cord for LG Monit
Add to Cart:
DC 19V Power Cord for LG Monitor 19" 20" 22" 23" 24" 27" 29" 32" 34", for LG Monitor PS236V, 24MP48HQ-P, IPS236-PN, E2750VR-SN, 27MP38VQ, 29UM55-P, 32MA68HY-P Widescreen Power Supply Cord
Connectivity Technology DC Barrel
Connector Type Barrel Connector
Compatible Devices Monitors
Compatible Phone Models Lg
Included Components Cable, Case
Special Feature Short Circuit Protection
Color Black
Input Voltage 120 Volts
Mounting Type Wall Mount
【Specifications】- Our LG monitor adapter offers a robust power solution with a global voltage range of 100-240V and outputs at 19V 4A 76W Max. It is equipped with a 6.5*4.4mm connector with a pin inside, ensuring a secure and reliable connection to your devices.