Chicony A16-045N1A 45W Type-C AC Power Adapter Charger for Acer mpn2: A16-045N1A, kp0450h009, AK.045AP.080, NP.ADT0A.
  • Model: Chicony A16-045N1A 45W Type-C
Add to Cart:
Chicony A16-045N1A 45W Type-C AC Power Adapter Charger for Acer
mpn2: A16-045N1A, kp0450h009, AK.045AP.080, NP.ADT0A.062
Bundled Items: Power Cable Compatible Brand: For Acer
Wattage: 45W Max. Output Power: 45 W
Type: Power Adapter Output Voltage(s): 20 V
MPN:
Chromebook 14 CP5-471
Brand:
Acer
Compatible Product Line: For Acer Chromebook, For Chromebook Output Current: 2.25A
Specifications
Output power: 45W
Worldwide compatibility: Free Voltage 100-240VAC
Adapter Rating input: 100VAC ~ 240VAC
Adapter Rating output: 20V/2.25A, 15v/3a, 9v/2a, 5v/2a