BLACKBERRY PSM05R-068R DC ADAPTER 6.8V DC 0.5A WALL CHARGER ITE
  • Model: BLACKBERRY PSM05R-068R DC ADAP
Add to Cart:
BLACKBERRY PSM05R-068R DC ADAPTER6.8V DC0.5A WALL CHARGER ITE POWER SUPPLY
■ Condition: New - Working
■ Content: One Adapter only
■ Type : AC ADAPTER / POWER SUPPLY
■ Manufacturer: Blackberry Research in Motion Limited - Made in China
■ Brand: Blackberry
■ Model: PSM05R-068R
■ RIM P/N.: PWR-04615-000
■Input Voltage: 100-240V~ 0.15A, 50-60Hz
■ Output Voltage: DC 6.8V === -.5A
■ Pin Type : Straight Round Barrel ----C---- -
■ Pin Dimensions: 1.7 x 5 x9.2 mm approx.
A Inner diameter - 1.7mm
B Outer diameter - 5mm