Artesyn NLP150L-96S8 AC DC BARE Power Supply PCB 24V 4.6A 110W A
  • Model: Artesyn NLP150L-96S8 AC DC BAR
Add to Cart:
Artesyn NLP150L-96S8 AC DC BARE Power Supply PCB 24V 4.6A 110W AC DC Converters Emerson Digi-Key NLP150L-96S8-ND MVP Micro NLP150L-96S8 AC DC Converters
CONDITION: New - Like New - Excellent - Working
CONTENT: ONE Adapter ONLY
INPUT: 100 - 240V AC 50/60 Hz. 2.5 - 1.5
OUTPUT: 24V DC 4.5A
Connector: Flat Screw mount
Model: NLP150L-96S8
Category : Power Supplies
Type : Switching (Open Frame)
Number of Output: 1
Voltage - Input : 90 ~ 264VAC
Output : 24 VDC @ 4.6A
Power (Watts) : 110 ~ 150W
size-height: 32.0 mm
size-length: 173 mm
size-width: 96.5 mm
Mounting Type : Chassis Mount
RoHS Status : RoHS Non-Compliant
Info
Compatible with: Replacement charger for
PS SWITCHER UNIVERSAL 24V 110W - NLP150L-96S8
Artesyn NLP150L-96S8J AC/DC Power Supply Single-OUT 24V 4.6A 110W 150W
Digi-Key Part Number: NLP150L-96S8-ND
Manufacturer Part Number: NLP150L-96S8 AC DC Converters
Model/ P/N. : NLP150L-96S8, 5600546,5652700
Vendor : Emerson Network Power
Other Names : NLP150L 96S8, NLP150L96S8, ARTESYN, NLP150L, NLP150L-96S8
NLP150L-96S8-ND, Emerson Network Power, MVP Micro, Digi-Key, Emerson network power NLP150L-96S8J
Dimension: 173 x 96.5 x 32 mm approx.