AD48-0751000DU AC ADAPTER 7.5V DC 1A 7.5 VA 1A Power Supply
  • Model: AD48-0751000DU AC ADAPTER 7.5V
Add to Cart:
AD48-0751000DU AC ADAPTER 7.5V DC 1A 7.5 VA 1000 mA Power Supply Wallmount
Condition : New - Excellent - Working - Original
Content : One Adapter only
Manufacturer :
MODEL:AD48-0751000DU
Part No:
INPUT: 10VAC ~ 60HZ 0.2A
OUTPUT: DC 7.5V === 1A - ---C---
Pin Type : Round Barrel / Cylinder with in side Hole
Pin : 2.1 x 5.5 x 9 mm aprox
AInner diameter - 2.1mm ( ve)
BOuter diameter - 5.5mm
CLength - 9mm (-ve)