AC/DC Adapter Charger for Nextbook Ares 11 NXA116QC164 11.6" Tablet Power Supply Connectivity Technology AC/DC Adapter
  • Model: AC/DC Adapter Charger for Next
Add to Cart:
AC/DC Adapter Charger for Nextbook Ares 11 NXA116QC164 11.6" Tablet Power Supply
Connectivity Technology AC/DC Adapter Charger
Connector Type proper
Compatible Devices Tablets
Compatible Phone Models AC/DC Adapter Charger for Nextbook Ares 11 NXA116QC164 11.6" Tablet Power Supply
Included Components 5V 2A AC/DC Adapter Charger
Special Feature Foldable
Input Voltage 240 Volts
Mounting Type Wall Mount
Amperage 2 Amps