  • Model: AC Adapter for MTD Troy Bilt Y
Add to Cart:
Connector Type Barrel Connector
Special Feature Short Circuit Protection
Color BLACK
Input Voltage 240 Volts
Output Voltage 12 Volts
Power Source Corded Electric
Item Weight 0.09 Kilograms
Current Rating 1 Amps
Main Power Connector Type 2 Pin
【SPECIFICATIONS】: AC 100-240V 50/60Hz, DC 12V 1A, Cord length: 6.6 feet. US standard plug.