48V 1.25A 60W Power Supply Adapter Compatible with Netgear ProSafe GS108PE GS108PE-100NAS Pro Safe GS108 PE GS108PEv3 GS
  • Model: 48V 1.25A 60W Power Supply Ada
Add to Cart:
48V 1.25A 60W Power Supply Adapter Compatible with Netgear ProSafe GS108PE GS108PE-100NAS Pro Safe GS108 PE GS108PEv3 GS108PE-300NAS Gigabit PoE Switch WS-PS-48V60W 48VDC 1.25A 60W Power Supply.
Connector Type DC 5.5*2.5MM 5.5*2.1MM
Compatible Devices Cameras
Compatible Phone Models 00
Included Components Cable
Special Feature RECHARGER
Color black
Input Voltage 109.96 Volts (AC)
Amperage 1.25 Amps
Wattage 60 watts
See less
About this item
Compatible with :Swann NVR, PoE switch injector PoE-8-48v60w GPOE-4A-48v48w PS-48v60wPOE-8
Input: 100V-240V 50 / 60Hz Output: DC 48V1.25A,; DC interface size: 5.5mm x 2.5mm.5.5mm x 2.1mm.
48V1.25A 60W DC power supply. Designed for perfect compatibility with our PoE injectors and switches, this 48v power supply offers safety, reliability, and efficiency for any Power over Ethernet application.
48V1.25A
Compliant 48V Universal IP Phone Power Supply for Office or Home.Compatible with Cisco IP phones:7940, 7940G
48V1.25A power supply adapter
48V1.25A power supply adapter
Swann NVR, PoE switch injector PoE-8-48v60w GPOE-4A-48v48w PS-48v60wPOE-8, Netgear ProSafe GS108PE GS108PE-100NAS Pro Safe GS108 PE GS108PEv3 GS108PE-300NAS Gigabit PoE Switch WS-PS-48V60W 48VDC 1.25A 60W Power Supply.
48V 1.25A Power Adapter Supply