40W 19V 2.1A Laptop Adapter Charger for Samsung KSAS0501900200HU GH44-02888B 18.4" Tablet SM-767AZKBATT, SMT677AZKBATT,
  • Model: 40W 19V 2.1A Laptop Adapter Ch
Add to Cart:
40W 19V 2.1A Laptop Adapter Charger for Samsung KSAS0501900200HU GH44-02888B 18.4" Tablet SM-767AZKBATT, SMT677AZKBATT, SM-T670NZKAXAR, SM-T670NZWAXAR, SM-T677VZKBVZW, SM-T677AZKBATT, SMT670NZWAXAR
Connectivity Technology Barrel Connector
Connector Type 3.0*1.1mm
Compatible Devices Laptops
Compatible Phone Models Samsung
Special Feature Short Circuit Protection
Input Voltage 240 Volts
Mounting Type Wall Mount
Total USB Ports 1
Wattage 40 watts
Adapter Voltage Input Range 100-240V / Output: 19V 2.1A 40W Connecter size: 3.0mm / 1.1mm