24V 5A GT GT200 Charger 24BC5000TF-1, Jazzy Charger Adapter for Lakematic 3-Pin Male XLR Connector for Jazzy 1107,1121,
  • Model: 24V 5A Battery Charger, 24BC50
Add to Cart:
24V 5A Battery Charger, 24BC5000TF-1, Jazzy Charger Adapter for Lakematic 3-Pin Male XLR Connector for Jazzy 1107,1121, 1121 HD, 614, 614 HD
Connectivity Technology Xlr
Connector Type XLR
Compatible Devices PC
Special Feature Short Circuit Protection
Color Golden
Input Voltage 240 Volts
Mounting Type Wall Mount
Amperage 5 Amps
Total USB Ports 1
Input: AC 100-240V 50/60Hz; Output: DC 24V 5A 120W Max. Faster Charge than 24V/1A, 24V/1.5A,24V/1.8A,24V/2A, 24V 3A,24V4A
Connecter size: Male 3-Pin XLR
Brand New Replacement Product, works as genuine parts, 100% OEM Compatible!
Battery Charger 120W 24V 5A 3-Pin XLR
Features:
Input: AC 100-240V, 50-60Hz
Output: DC 24V 5A
Power: 120W
Connector size: Male 3-Pin XLR
This is a Male 3-Pin XLR battery charger, so yours should has 3 pins (female). Confirm this before place the bid.
Description:
Portable light weight can carry anywhere,
24V 1.5A 2A 4A 5A Universal Charger
Products are CE, FCC, RoHS certificated, high quality!
Faster Charge than 24V/4A,24V/2A
Compatible with products as follows:
ActiveCare Catalina/ Medalist/ Osprey 4410
ActiveCare Pilot 2310/ Pilot 2410
ActiveCare Renegade/ Wildcat
ActiveCare Prowler 3310/ Prowler 3410
Pride (EA1065 replacement)
Pride Revo
Rascal 301PC/ 318PC/ Rascal 320PC/710PC
Rascal Drive Cirrus Plus EC (CPN)
Golden Technologies Alero
Golden Technologies Alante
Golden Technologies Alante HD
Golden Technologies Golden Compass
Golden Technologies Avenger
Jazzy 614/ 614HD/ 1107/ Select/ Select 6/ Select 6 Ultra
Pacesaver Plus III
Shoprider Sovereign (ES4)
Bladez XTR SE/ XTR Street/ XTR Street II
Bladez XTR Comp/ XTR Comp II
GT GT200/ GT250/ GT300/ GT350/ GT500/ KOBRA.08
GT ASTEROID/ mini-e/SHOCKWAVE/ TRAILZ/ TSUNAMI
IZIP CHOPPER/ I250/ I300/ I350/ I500
LASHOUT 400W/ 600W
Mongoose IMPACT/ M150/ M200/ M250
Mongoose M300/ M350/ M500/ Z350
Mongoose COSMIC/ FUSION/ HORNET FS/ mini-e/ ROCKET FS
S150/ S180/ S200/ S250
S300/ S350/ S500/ X-CEL/ Zone 5
Package Content:
1 X 24V 5A AC Battery charger