19V Wall Charger For Gateway GWTN156-1 GWTN156-1BL GWTN156-1BK 15.6" Laptop 45W Compatible Brand For Gateway Type AC/St
  • Model: 19V Wall Charger For Gateway G
Add to Cart:
19V Wall Charger For Gateway GWTN156-1 GWTN156-1BL GWTN156-1BK 15.6" Laptop 45W
Compatible Brand
For Gateway
Type
AC/Standard
Manufacturer Warranty
1 Year
Voltage
19 V
Color
Black
Item Height
1"
Compatible Model
Gateway GWTN156-1
Item Length
3"
Country/Region of Manufacture
Taiwan
Item Width
2"
for
Gateway Ultra Slim Laptop
Key Features
Heavy duty double insulated cable
High output extra power, rapid charger
Quality replacement for OEM pin adapter
Long power cable
LED power status indicator
FCC RoHS certified
Compact form factor design
Overheat circuit protection
30 days money back, one year replacement warranty from Edo Tech Supply.
Specification
100~240V input, 45W 19V 2.37A Output (not for 12V models)