18W 3.0mm x 1.1mm Acer Aspire Switch 10 SW5-011-16M8AC Adapter Charger Voltage: 12V MPN: R1cs Output Current: 2A E AN
  • Model: 18W 3.0mm x 1.1mm Acer Aspire
Add to Cart:
18W 3.0mm x 1.1mm Acer Aspire Switch 10 SW5-011-16M8AC Adapter Charger
Voltage: 12V MPN: R1cs
Output Current: 2A E AN: 5c424092080
Model: 12VKM Manufacturer Warranty: 1 year
To Fit: 3.0mm x 1.1mm Type: Power Adapter
Amperage Rating (Amps): 2A = Perfect for 2A and below Compatible Model: 3.0mm x 1.1mm
Output Voltage: 12.0V Max. Output Power: 24W
Tried and Tested on the item in the Title.
The Technical Specifications are as follows -
Input : 100-240v ac 50/60Hz
Output: DC 12V - 2A (perfect for 2A or below