18V 1A AC/AC Adaptor Power Supply for YL-48-1801000A Alto Mixer ZMX122 8 Channel Type: Power Adapter Max. Output Pow
  • Model: 18V 1A AC/AC Adaptor Power Sup
Add to Cart:
18V 1A AC/AC Adaptor Power Supply for YL-48-1801000A Alto Mixer ZMX122 8 Channel
Type:
Power Adapter
Max. Output Power:
27W
Voltage:
18V
Output Current:
1.5A
Manufacturer Warranty:
1 year
Model:
18VACAC
To Fit:
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
Amperage Rating (Amps):
1500mA
Output Voltage:
18.0V
Compatible Model:
MHB-18001500
The Technical Specifications are as follows -
Input: 230-240V 50Hz
Output: 18Vac 1.5A (perfect for 1.5A /1500mA and below)