12V5A Power Supply Adapter for WindyNation Linear Actuator DC Motor Control LIN-SPSU-12 12VDC 5A Power Cord,12VLinear Ac
  • Model: 12V5A Power Supply Adapter for
Add to Cart:
12V5A Power Supply Adapter for WindyNation Linear Actuator DC Motor Control LIN-SPSU-12 12VDC 5A Power Cord,12VLinear Actuator Motor Power Supply AC/DC Adapter+6.5Ft Extension Cable + Wiring
Connectivity Technology HDMI
Connector Type 2-Pin
Compatible Devices AC-DC Converters
Compatible Phone Models for WindyNation Linear Actuator DC Motor Control LIN-SPSU-12 12VDC 5A Power Cord,12VLinear Actuator Motor Power Supply AC/DC Adapter+6.5Ft Extension Cable + Wiringfor WindyNation Linear Actuator DC Motor Control LIN-SPSU-12 12VDC 5A Power Cord,12VLinear Actuator Motor Power Supply AC/DC Adapter+6.5Ft Extension Cable + Wiring
Included Components 1x12V Power Supply AC/DC Adapter+1x6.5Ft Extension Cable + 1xWiring
Special Feature Short Circuit Protection
Color Black
Input Voltage 120 Volts
Mounting Type Wall Mount
See less
About this item
With AC/DC Adapter: Input: AC 100-240V,1.5A, 50/60Hz; Output: DC 12V 5.0A. Compatible with most 12V DC motor driven project: transform 110VAC to 12VDC.Widely used in home furniture, such as open doors, lift tables, raise flat screens, adjust recliners for the headset, footrests, relaxation beds.
Compatible with most 12V DC motor driven project: transform 110VAC to 12VDC and fully compatible with remote control system and linear actuator.for WindyNation Linear Actuator DC Motor Control LIN-SPSU-12 12VDC