12V Power Supply Compatible with Phillips Respironics CPAP DreamStation 2 Advanced Auto Pro Ref 1144267 MEA080A12C 11184
  • Model: 12V Power Supply Compatible wi
Add to Cart:
12V Power Supply Compatible with Phillips Respironics CPAP DreamStation 2 Advanced Auto Pro Ref 1144267 MEA080A12C 1118499 1005894 DSX510 DSX520 660P 667P 760 760P 767P SystemOne 60 Adapter
Connector Type Barrel Connector 7.4*5.0mm with PIN inside
Special Feature Lightweight Design, Short Circuit Protection
Input Voltage 240 Volts
Amperage 6.7 Amps
Wattage 90 watts
Number of Items 1
Output Current 7.5 Amps
See less
About this item
Input voltage range of AC 100-240V allows for use in different countries and regions, Output current of DC 12V 6.67A 80W 12V 7.5A 90W for efficient power conversion.
Connector Size is:✅7.4*5.0mm with PIN inside✅. Compatible with SystemOne ✅60 series✅.
⚠️⚠️⚠️Not❌5.5*2.5mm without PIN inside❌NOT compatible with ❌DreamStation Go machine❌, NOT for ❌50 series❌⚠️⚠️⚠️