:: 12V 1A AC Adapter Charger For Cisco I.T.E. MU12-G120100-A1 Power Supply Type: AC/DC Adapter Input Frequency: 50-60Hz C
Other Power ADAPTERS
Next
larger image
Model: 12V 1A AC Adapter Charger For
Add to Cart:
12V 1A AC Adapter Charger For Cisco I.T.E. MU12-G120100-A1 Power Supply
Type: AC/DC Adapter Input Frequency: 50-60Hz
Cable Length: 2 Meters/ 6.6ft Input Voltage: AC 100-240V
MPN:
Does not apply
Item Size: 25mmx38mmx67mm
We Ship via USPS First Class or Priority Mail with Tracking Number for All USA Customers
Descriptions&Features:
Advanced Design, High Portability Brand New Replacement for Original OEM Chargers
Input Voltage: AC 100-240V, 50/60Hz
Output: DC
Connecter Size: Round tip
Cable Length: 6.6ft/2m
Over Voltage Protection, Over Heat Protection, FCC CE Certification
Please check the model number before you place order!
We focus on providing quality power products and excellent customer service.
Don't bother to unplug the original one from home. Carry an extra lightweight and handy travel
charger, to charge anytime, anywhere.
Intelligent IC chip recognizes a fully charged battery and automatically switches to saver mode to
prevent overcharging and short circuit.
Warranty:
30 days Money Back Promised!
60 Days Free Exchange With Paid Return Label!
360 Days Anytime Worry-Free Warranty!
100% Satisfaction Guaranteed!
Compatible Model:
Cisco I.T.E. MU12-G120100-A1
Package List:
1x AC to DC Home Wall Travel Adapter Charger Power Supply
Note:
the camera we used, light refraction or the supplier changes the packing without notice, but the
product you get will be always in the same size factor as the one pictured. We always make an effort
to keep it upto date.
We offer wholesale and OEM,please contact us through email for more information.
Write Review
All orders ship to worldwide.
Search
Advanced Search
New Products [more]
AC Adapter For Flowbee DV-151A 15V DC Power Supply Cord Battery Charger PSU Technical Specifications: Construction: 100
9V 3A AC-DC Adapter for ROLAND PSB-120 DC Charger Power Supply Cord PSU Technical Specifications: Construction: 100% B