12.0V 750mA AC Switch Mode Adapter Power Supply 4 Sky Router Sagem S012BB1200075 Model: 12V2ACDM90D MPN: O4-12VCDM-3975
  • Model: 12.0V 750mA AC Switch Mode Ada
Add to Cart:
12.0V 750mA AC Switch Mode Adapter Power Supply 4 Sky Router Sagem S012BB1200075
Model:
12V2ACDM90D
MPN:
O4-12VCDM-3975!
Type:
Switching Adaptor
Screen Size:
8.5"
Playable Disc Formats:
DVD-RW
Playable File Formats:
MP3
Recordable Disc Formats:
DVD-RW
Audio/Video Outputs:
Headphone Jack
Compatible Model:
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
Max. Output Power:
24W
Output Voltage(s):
12V
Output Current:
2A
Manufacturer warranty:
1 year
EAN:
Does not apply
Amperage Rating (Amps):
2A = Perfect for 2A and below
To Fit:
5.5mm x 2.1mm / 2.5mm
Output Voltage:
12.0V
Voltage:
12 V
Colour:
Black
Item Length:
3M Cable
Wall Mounted
3M Cable Length
CE Certified
12V 2A is perfect for anything 2A and below as amperage isn't forced.
Connector size = 5.5mm x 2.1mm / 2.5mm (The inner spring inside the connector closes to 2.1mm and opens to 2.5mm)