10V Battery Charger for Bissell Pet Stain Eraser Vacuum, 1611736 AD12BUH100063 Compatible Brand: For BISSELL UL Liste
  • Model: 10V Battery Charger for Bissel
Add to Cart:
10V Battery Charger for Bissell Pet Stain Eraser Vacuum, 1611736 AD12BUH100063
Compatible Brand:
For BISSELL
UL Listed:
Yes
Type:
Battery Charger
Input:
100-240V AC
Manufacturer Warranty:
1 Year
Output:
DC 10V, 630mA
10V Battery Charger
compatible with
Bissell Pet Stain Eraser Vac Vacuum Cleaners, 1611736 / AD12BUH100063 Replacement
BRAND NEW, HIGH QUALITY item ! ! !
1 Year Warranty!
Replacement Charger;
UL Listed;
Input: 100-240V AC;
Output: DC 10V, 630mA;
Safety Features:
High Efficiency and Reliability;
Automatic Overload cut-off;
Automatic Thermal cut-off;
Short circuit and Over Voltage protection;
Low Interference & Noise;
1 Year warranty!
Compatible with following Models:
Bissell 2002 / 2002Q / 2003 / 2003A / 20028 / 20037 / 2054 / 2164A